mélyépítő technikus tanfolyam

Változatos, kihívásokkal teli szakmára vágysz? Legyél mélyépítő technikus!

Ha körülnézünk a világban, akkor a nagyvárosok forgatagában leginkább a magas épületek és a föld feletti építmények ragadják meg a tekintetünket, majd ha alaposabban szemlélődünk, akkor látjuk csak meg a talajszint alatti építmények sokszínűségét. A mélyépítés már az ókorban lehetőséget nyújtott különleges alagutak és úthálózatok kialakítására, napjainkban pedig főként gázvezetékek, autóutak, metrók és csatornarendszerek megvalósításában van jelentős szerepe. Ha kedveled a matematikát, nem rettent meg a fizika, a földrajz és az informatika sem, akkor az építészet egy különleges szegmensében megtalálhatod a számításodat, csupán annyi a feladatod, hogy jelentkezz az OKJ-s mélyépítő technikus képzésre.

Munkádban az együttműködésnek is nagy jelentősége lesz, hiszen csapatban dolgozol mérnökökkel, szakmunkásokkal és alvállalkozókkal, így a megfelelő kommunikációtól is függhet az ütemtervek egyeztetése és a határidők pontos betartása. Feladataid során olyan kihívásokkal is találkozhatsz, melyek esetében felelősségteljes döntést kell hoznod.

Profizmus és önállóság

Mélyépítő technikusként a legfőbb tevékenységed az lesz, hogy önállóan vagy mérnöki irányítás mellett épületek és más építmények terveit elkészítsd, részt vegyél az építésben, a felújításban, az átalakításban, az üzemeltetésben, a karbantartásban és a javításban is a műszaki feladatok felelőseként.

Képzett szakemberként jól ismered majd a különböző építőanyagok tulajdonságait és a gyártási folyamatokat, képes leszel térbeli testeket síkban ábrázolni, de szabadkézi vázlatokat, terveket és tervrészleteket is nagy hozzáértéssel készítesz, amiben a számítógépes programok is a segítségedre lesznek.

Az érettségi és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető tanfolyamon 60 százalékban elméleti tudnivalókat sajátíthatsz el, a sikeres vizsgatételt követően pedig építési műszaki ügyintéző, műemlékfenntartó technikus, valamint vasútépítő és -fenntartó technikus pozícióban is elhelyezkedhetsz, de a végzettséggel betölthető munkakörök teljes listáját a cikk végén olvashatod.

Képzési ajánlatok ITT!

Komplex tudással az élvonalban

1 tanfolyam, 9 betölthető munkakör
A képzés során teljes körű ismereteket szerzel a geodéziai mérések mikéntjéről, de naprakész tudást nyersz az építőipar alapfogalmairól, az alapozási módokról, az alépítmények szigetelésének lehetőségeiről és a szabványos jelölések alkalmazásáról.
A Te feladatod lesz a szerkezetek méretezése, a mélyépítési vasbeton szerkezetek ellenőrzése és az alakváltozással, repedéssel kapcsolatos követelmények értelmezése is.

Munkád nemcsak tervezésből és számítógépes szoftverek kezeléséből áll, hiszen a terepen, a közvetett és a közvetlen talajfeltárási munkák irányításában, valamint az építési terület kialakításában is résztveszel, miközben gondosan ügyelsz a munka- és egészségvédelmi szabályok betartására.
Szakmádban az idegen nyelvű kommunikációnak és a szakmai szövegek értelmezésének is kiemelt szerepe lesz, mely további távlatokat nyithat előtted a munkaerőpiacon.

Ismereteid naprakészsége mellett további szakmák megszerzésével is kivívhatod a szakmai és az anyagi elismerést: a kapcsolódó szakképesítések hosszú sorából választhatod például a népszerű vízépítő szaktechnikus, az ács, a bádogos, a burkoló, a kőfaragó, a tetőfedő vagy az útépítő képzéseket.
Ne várj tovább, alapozd meg a jövődet egy átfogó tudást adó tanfolyammal!

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a mélyépítő technikus tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
54 582 04
A szakképesítés megnevezése
Mélyépítő technikus
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítéssel betölthető munkakörök
Építési műszaki ügyintéző
Építkezés-szervező
Építőipari ügyintéző
Hídépítő és -fenntartó technikus
Magasépítő technikus
Mélyépítő technikus
Műemlékfenntartó technikus
Útépítő és -fenntartó technikus
Vasútépítő és -fenntartó technikus
A szakképesítéssel munkaterületének leírása
Önállóan vagy mérnöki irányítással épületek és más építmények terveinek készítésével, az épületek és építmények építésével, felújításával, átalakításával, üzemeltetésével, karbantartásával és javításával kapcsolatos műszaki feladatokat lát el.
A szakképesítéssel megszerzésének szakmai követelményei
Építőipari ágazati ismeretek
Építész technikus közös ismeretek
Mélyépítő technikus ismeretek
Mélyépítő technikus feladatok
Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)
Foglalkoztatás II.

Még kérdésem van