Magasépítő technikus tanfolyam

Vonz az építészet és a kreatív megoldások? Legyél magasépítő technikus!

Mióta világ a világ, az ember mindig megpróbált valamilyen formában építményeket létrehozni, nem csupán lakhatás céljából. Manapság a modern építészet már olyan megoldásokkal rukkol elő, amik túlmutatnak elképzeléseinken és a bravúros kivitelezésnek hála hosszú időn keresztül ejtik ámulatba az embereket. Ha jó térbeli gondolkodással és látással áldott meg a sors és képes vagy nagy precizitással és felelősséggel véghezvinni a feladataidat, valamint a számítógépes szoftverek használatától sem rettensz meg, akkor jelentkezz az OKJ-s magasépítő technikus képzésre és váltsd valóra az álmaidat.

Szakmád űzőjeként változatos kihívások elé nézel és latba vetheted műszaki érdeklődésedet is, miközben gondosan ügyelsz a szoros határidők betartására. Munkád jelentős részében önállóan vagy mérnöki irányítás mellett épületek és építmények terveit készíted, de a felújításuk, az átalakításuk, az üzemeltetésük, a karbantartásuk és a javításuk kapcsán felmerülő műszaki teendők is a te hatáskörödbe tartoznak.

Sokrétű feladatok sora vár

Az építkezés minden fázisában részt veszel, szabványos jelölések alkalmazásával szabadkézi vázlatokat készítesz, méréseket végzel, terveket szerkesztesz irányítás mellett. Szakemberként képes leszel arra, hogy térbeli tereket síkban ábrázolj, meghatározd a statikailag lényeges tartók támaszerőit és igénybevételét, majd a mérési jegyzőkönyv alapján feldolgozd a kapott eredményeket.

Egy építkezés mindig rendkívül összetett folyamat, ezért lényeges, hogy legyen egy személy, aki az egészet összefogja. Magasépítő technikusként te leszel az a szakember, aki hidat képez a tervezőmérnökök és a kivitelezést végző szakmunkások között a modern építkezések kulcsembereként.
Megrendeled a szükséges építőanyagokat, naplót vezetsz a teljesítésről, minőségellenőrzést végzel, kijelölöd a szállítási útvonalakat és közreműködsz a hatósági engedélyek beszerzésében is.

Az érettségi és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető tanfolyamon 60 százalékban az elméleti tudnivalókat sajátítod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig építési műszaki ügyintéző, építkezés-szervező, építőipari ügyintéző, hídépítő és -fenntartó technikus, magasépítő technikus, mélyépítő technikus, műemlékfenntartó technikus, útépítő és -fenntartó technikus, valamint vasútépítő és -fenntartó technikus munkaköröket tölthetsz be.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Nélkülözhetetlen láncszem leszel

Rutinos szakemberként nem okoz gondot a tető és fedélszerkezetek típusainak, valamint a tetőfedések fajtáinak megkülönböztetése, hajlításra és nyírásra ellenőrzöd a szerkezeteket és értelmezed a tartók alakváltozásait. Magabiztosan használod a vízszintes és a magasság mérés eszközeit, felépítményi munkákat végzel és ellenőrzöd a vasbeton szerkezeteket, melynek része a az alakváltozás és a repedés követelményeinek megvizsgálása.

Feladataid elvégzése során minden esetben gondosan ügyelsz a munka- és egészségvédelmi követelmények betartására, adott esetben pedig az örökségvédelemre vonatkozó jogszabályokat is figyelembe veszed.

Ahogy feladataid, úgy eszközeid is rendkívül sokszínűek: számítógépet, szoftvereket, geodéziai mérőműszereket, építőipari és talajmechanikai laboratóriumi eszközöket, ács és betonacélszerelő kéziszerszámokat, anyagmozgató gépeket, zsaluzó és dúcoló állványrendszereket, betonozási kisgépeket és jogszabály gyűjteményt is magabiztosan használsz, ha a munka megköveteli.

Ha még több kihívásra és színes feladatra vágysz, akkor a kapcsolódó szakképesítések hosszú sorából választhatod ki a kedvedre valót, így kőfaragó, szárazépítő, tetőfedő, burkoló, ács, bádogos vagy akár kőműves is válhat belőled.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a magasépítő technikus tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
54 582 03
A szakképesítés megnevezése
Magasépítő technikus
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítés betölthető munkakörök
Építési műszaki ügyintéző
Építkezés-szervező
Építőipari ügyintéző
Hídépítő és -fenntartó technikus
Magasépítő technikus
Mélyépítő technikus
Műemlékfenntartó technikus
Útépítő és -fenntartó technikus
Vasútépítő és -fenntartó technikus
A szakképesítés munkaterületének leírása
Önállóan vagy mérnöki irányítással épületek és más építmények terveinek készítésével, az épületek és építmények építésével, felújításával, átalakításával, üzemeltetésével, karbantartásával és javításával kapcsolatos műszaki feladatokat lát el.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Építőipari ágazati ismeretek
Építész technikus közös ismeretek
Magasépítő technikus ismeretek
Magasépítő technikus feladatok
Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)
Foglalkoztatás II.

Még kérdésem van