épületszobrász és műköves tanfolyam

Kézzel fogható, alkotói szakmát keresel? Legyél épületszobrász és műköves!

Legyen szó középületről vagy magánházról, a pontos kivitelezés után minden megrendelő arra törekszik, hogy olyan egyedi jegyekkel ruházza fel, amelyek megfelelően tükrözik stílusát. A lakberendezésen túl az épületek külső és belső tereinek díszítése is remek és időtálló eszköz erre a célra és ha igazán igényes megoldásokra vágyunk, mindenképpen szakemberre kell bízni a munkát. Ha szívesen lennél Te az a profi mester, aki munkájával az esztétikumot szolgálja, akkor jelentkezz az OKJ-s épületszobrász és műköves tanfolyamra.

Szakemberként fő feladatod az lesz, hogy gipsz és műkő díszítőelemeket alkoss, burkolatokat, emlékműveket és síremlékeket készíts és precízen végezd el a gipszes vakolatok és a gipszkarton felületek kivitelezését, javítását, restaurálását és szükség esetén ezek szakszerű lebontását is.

Stílusérzék és profizmus

Munkád során nagy szükséged lesz a kézügyességedre, az önállóságodra és a pontosságodra is, amikor a műszaki előírásokat betartva elkészíted a gipsz és műkő díszítőelemeket és szerkezeteket a helyszínen vagy a műhelyben.
Szakértelmeden kívül különféle kézi és gépi segédeszközöket is bevetsz annak érdekében, hogy a fából, műkőből, gipszből, szilikonból és műgyantából készülő sablonok és elemek tökéletesek legyenek.

2 félév, 70% gyakorlati tudnivalók
Az alapfokú iskolai végzettséggel és egészségügyi alkalmassággal megkezdhető, átlagosan 2 félév időtartamú tanfolyamon 70 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatsz el. A sikeres vizsgatételt követően kőfaragó, kőműves, épületszobrász, műkőkészítő és sírkőkészítő munkakörökben helyezkedhetsz el.

Épületszobrász és műköves mesterként tisztában leszel az előregyártó műhely munkavédelmi követelményeivel is, de jól ismered majd az anyagok tulajdonságait és tárolási igényüket is, melyekkel dolgozol.  Az átfogó ismereteket biztosító tanfolyam sikeres elvégzése után nem lesz számodra kérdés, hogyan használd az olyan célszerszámaidat, mint a sablonok, lehúzólécek, citlingek, mintázófák, és mintázógyűrűk, melyeket akár Te magad is el tudsz készíteni.

Képzési ajánlatok ITT!

Egy szakma, számtalan lehetőség

Szakmád űzőjeként alapszerkezeteket készítesz rabicolással, valamint gipszkartonszerelési technikával és vakolással, de gyakorlott mozdulatokkal készíted el az élek és sarkok összedolgozását is.
Megbízóid síremlékek elkészítésével és felújításával is felkereshetnek, így márvánnyal és műmárvánnyal is dolgozhatsz majd.

Bármilyen feladatot is kapj, a műszaki dokumentáció értelmezése és az építészeti alapfogalmak ismerete minden esetben nélkülözhetetlen lesz, akárcsak az építőipari rajzok és a különféle szerkezetek térbeli helyzetének értelmezése.
A munkafolyamatok gördülékenységét számtalan eszköz segíti elő, így nagy hasznodra lesznek a diagnosztikai eszközök, díszítőszerszámok, gipsz és műkőmegmunkálási gépek, mérőeszközök, számítógépes szoftverek, anyagmozgató gépek és persze a biztonságot garantáló munkavédelmi eszközök is.

Ha pedig tovább bővítenéd a betölthető munkakörök palettáját, akkor a kapcsolódó szakképesítések között olyan szakmák között válogathatsz, mint az ács, a burkokló, a tetőfedő, a mélyépítő technikus, a műemléki díszítőszobrász vagy a hídépítő- és fenntartó. Amennyiben a külföldi munkavállalás gondolata is foglalkoztat, ne habozz, hiszen az Europass bizonyítvány megszerzését követően az unió országaiban is elhelyezkedhetsz.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk az épületszobrász és műköves tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
34 582 16
A szakképesítés megnevezése
Épületszobrász és műköves
A képzés megkezdésének feltételei
Alapfokú iskolai végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítés betölthető munkakörök
Épületszobrász
Kőfaragó, műköves Műkőkészítő
Sírkőkészítő
A szakképesítés munkaterületének leírása
Az Épületszobrász és műköves az épületek külső és belső tereinek díszítéseivel, kialakításával foglalkozik. Tevékenysége során előállítja a gipsz és műkő díszítőelemeket, műkő burkolatokat, műkő síremléket, műkő emlékműveket, gipsz és cement kötőanyagú rabicokat, gipszes vakolatokat, gipszkarton felületeket. Különböző szerelési technikákkal elhelyezi a legyártott díszítőelemeket. Részt vesz műemléki felújításokban.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Építőipari közös tevékenység
Épületszobrász munkák
Műkő- és sírkőkészítő munkák
Foglalkoztatás I.
Foglalkoztatás II.

Még kérdésem van