Vendéglátásszervező tanfolyam

Imádod az embereket és legszívesebben a munkanapjaidat is közöttük töltenéd? Legyél vendéglátásszervező!

Beülni egy csésze kávéra a barátokkal, megenni egy finom süteményt a családdal a vasárnapi ebéd után, elmenni egy jó étterembe megünnepelni az évfordulót, megkönnyíteni a hétköznapi konyhai teendőket egy esti pizzázással: csak néhány azon alkalmak hosszú sorából, amikor a vendéglátásban tevékenykedő emberek munkájára számítunk, hogy kikapcsolódjuk és feltöltődjünk. Ha pedig elégedetten távozunk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy az ott dolgozók igazán jól végzik a munkájukat, aminek irányítása egy kézben összpontosul. Ha nyitott vagy az emberek felé, jól kommunikálsz és vezetői vénával is megáldott a sors, akkor jelentkezz az OKJ-s vendéglátásszervező tanfolyamra.

Szakemberként a legfontosabb feladatod a vezető, szervező és gazdálkodási feladatok ellátása lesz, melyeket magas szintű, korszerű ismereteid latba vetésével végzel.
A Te hatáskörödbe tartozik majd a vendéglátó vállalkozások üzemeltetéséhez szükséges feladatok ellátása: irányítod az árubeszerzést, a raktározást, a termelési, értékesítési és szolgáltatási tevékenységeket. Mindennapi teendőid sorába tartozik a kínálat összeállítása, bemutatása és népszerűsítése, de te alakítod ki az üzletpolitikát és a cégarculatot is, míg az üzletfelekkel és vendégekkel magyar és idegen nyelven is kommunikálsz.

Sokrétű tudással a vendégekért

Szervezőként gondoskodsz a higiéniára és az élelmiszerbiztonságra vonatkozó szabályok betartásáról, akárcsak a környezetvédelmi és tűzvédelmi előírások követéséről.
Az érettségi, egészségügyi- és pályaalkalmasság birtokában megkezdhető tanfolyamon 60 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig bárvezető, cukrászdavezető, étterem üzletvezetője, borozó üzletvezetője, italboltvezető, főpincér, hajópincér, grill szakács vagy akár pizzakészítő szakács is lehetsz, de a végzettséggel betölthető munkakörök teljes listáját a cikk végén olvashatod.

Képzett vendéglátásszervezőként ismerni fogod a piackutatás lépéseit, felméred a vendégek igényeit, ennek alapján meghatározod a kínálatot és Te foglalkozol a vendégpanaszokkal is.
Kiváló kommunikációs készséged abban is segít, hogy a vállalkozás internetes jelenlétét biztosítsd és értékesítői tevékenységet végezz.

Képzési ajánlatok ITT!

Színes feladatok várnak

1 tanfolyam, 41 betölthető munkakör
Szakmai ismereteidre hagyatkozva méred fel a személyzet szükséges létszámát, megállapítod az átlagfogyasztást és a férőhelyek mennyiségét. Magabiztos tudással rendelkezel az etikett és a protokoll szabályairól, de részt veszel a tálalásban, a nyugta elkészítésében és a fizetés intézésében is.
Minden, az étteremben található eszköz, a sütő-főző berendezéssek, a munkaasztalok, a pénztárgép és a számítógép is közvetlenül vagy közvetve a mindennapi munkádhoz kapcsolódik.

Az átfogó képzésen gazdálkodási ismeretek, élelmiszerismeret, élelmiszerbiztonsági alapismeretek, vendéglátó kereskedelem és marketing ismeretek birtokába jutsz, és a szakmádhoz kapcsolódó idegen nyelvet is elsajátítod.
Ha szakmai tudásodat és lehetőségeid tárházát még tovább gazdagítanád, akkor a kapcsolódó szakképesítések megszerzése által vendéglátó eladó, fogadós, cukrász, pincér vagy szakács is válhat belőled.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a vendéglátásszervező tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
54 811 01
A szakképesítés megnevezése
Vendéglátásszervező
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
Pályaalkalmassági követelmények
A szakképesítéssel betölthető munkakörök
Bárvezető
Cukrászdavezető
Csárda üzletvezetője
Étterem üzletvezetője
Éttermi és rendezvényigazgató
Éttermi igazgató
Éttermi üzletvezető
Hidegkonyha-vezető
Kertvendéglő üzletvezetője
Munkahelyi étkezde, étterem vezetője
Népkonyha vezetője
Szállodai cukrászda üzletvezetője
Szállodai salátabár üzletvezetője
Vendéglő üzletvezetője
Borozó üzletvezetője (1-2 személyes)
Büfé-, bisztróvezető
Cukrászda-, fagylaltozó vezető (1-2 személyes)
Eszpresszó-, kávézóvezető
Étkezdés
Italboltvezető (1-2 személyes)
Kávéház üzletvezetője (1-2 személyes)
Kifőzdés
Kocsmáros
Söntés-, italboltvezető (1-2 személyes)
Söröző üzletvezetője (1-2 személyes)
Teázó üzletvezetője (1-2 személyes)
Étkezőkocsi felszolgáló
Éttermi felszolgáló
Főpincér
Hajópincér
Italpincér
Csapos
Italmérő
Mixer
Étkezdei szakács
Grill szakács
Hajószakács
Közétkeztetési szakács
Melegkonyhai szakács
Pizzakészítő szakács
Segédszakács
A szakképesítés munkaterületének leírása
A Vendéglátásszervező a vendéglátásban vezetői, szervezői, gazdálkodási feladatokat ellátó szakember, aki magas szintű, korszerű szakmai és gazdálkodási ismeretekkel és továbbfejleszthető tudással rendelkezik. A vendéglátó vállalkozások és az étkeztetési, vendéglátóipari szolgáltatásokat nyújtó egységek üzemeltetéséhez szükséges tervezői, vezetői, szervezői, gazdálkodási feladatokat lát el. A vendéglátó egységekben végzi, irányítja, szervezi, ellenőrzi az árubeszerzést, a raktározást, a termelési, az értékesítési és szolgáltatási tevékenységeket.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Gazdálkodási ismeretek
Élelmiszerismeret
Élelmiszerbiztonsági alapismeretek
Vendéglátó kereskedelem
A vendéglátás marketingje
Vendéglátó ételkészítés
Idegen nyelv a vendéglátásban
Üzletvezetés a vendéglátásban
Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)
Foglalkoztatás II.

Még kérdésem van