Lovász tanfolyam

Szereted az állatokat és szívesen dolgoznál a szabadban? Válaszd a lovász hivatást!

Egyre inkább reneszánszukat élik az olyan lovas sportok, mint a hobbi- és túralovaglás, a terápiás gyógylovagoltatás és a díjugratás, hiszen ezek a mozgásformák komplexen hatnak az emberre. A lovak megnyugtató jelenléte stresszoldó hatású, akárcsak a természetben eltöltött idő, így nemcsak testünket dolgoztathatjuk meg, de lelkiekben is feltöltődhetünk. Ha jó az állóképességed és szívesen foglalkoznál állatokkal, akkor jelentkezz az OKJ-s lovász tanfolyam következő időpontjára.

Ennek a sokoldalú és változatos szakmának a ló iránti szeretet és tisztelet áll a középpontjában, de éppen ilyen fontos része az emberekkel történő, megfelelő kommunikáció is. A felelősségtudó, nyugodt és türelmes személyiség nélkülözhetetlen a közös siker érdekében, akárcsak a jó fizikum és az időjárás viszontagságainak tűrése. Munkád során porral és állati szőrrel is érintkezel, akár az istállóban, akár terepen végzed a feladataid.

Legyen a szenvedélyed a foglalkozásod!

Lovászként a legfontosabb teendőid közé tartozik a ló szakszerű gondozása, a takarmányozás, az optimális tartási körülmények kialakítása, a tenyésztéssel kapcsolatos gyakorlati feladatok, illetve a lovak napi mozgatásának és alapkiképzésének ellátása. Gyakorlott szakemberként képes leszel korcsoportoknak, használatnak és tenyészállatnak megfelelő abrak kiadagolására, de te alakítod ki az istálló és környzetének rendjét, valamint gondoskodsz a higiéniai előírások betartásáról is.

Mindennapi teendőid részét képezi a mén jártatásának megszervezése, a szerszámok és eszközök előkészítése és karbantartása és a állatok egészségügyi ellátásában való közreműködés. Felismered a lovak jellegzetes betegségeit és az állatorvos utasításának megfelelően ellátod a sérült, gyógyításra szoruló egyedeket.

A rád bízott ménes szaporításában is részt veszel, tisztában vagy a közeledő ellés jeleivel és szakszerű segítséget nyújtasz a kiscsikó világrahozatalában. Nemcsak a a lovak futószáras, nyereg alatti vagy fogatban történő használatának előkészítésében, hanem a bemutatókra, vizsgákra, bírálatokra és aukciókra való felkészítésében is kulcsfontosságú a szereped.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Felelősségteljes munkakör

Az alapfokú iskolai végzettség és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető, átlagosan 7 hónap időtartamú tanfolyamon 60 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig lovász, csikógondozó, csikós, istállómester, lóápoló és gondozó, lótartó és -tenyésztő, valamint ménápoló és ménesi kanca-gondozó munkakörökben helyezkedhetsz el.

A rád bízott emberek és állatok testi épségének megőrzése érdekében a munkavédelmi előírásokat szem előtt tartva végzed el a feladataidat, melyek között a lovak munka utáni ápolása, az istálló, a karámok és a szérűskert berendezéseinek karbantartása is szerepel. Szakértelmednek köszönhetően a traktor, a borona, a villanypásztor, az önitató rendszer, a lószállítás eszközei, a takarítás kéziszerszámai, a nyereg, a kantár és a lábvédő is mindig használatra készen, megfelelő állapotban lesznek.

Ne várj a változásra, tedd meg az első lépést!
Lovászként akár még több terület felé nyithatsz, így, ha bővítenéd tudásodat, akkor a kapcsolódó szakképesítések megszerzésével akár családi gazdálkodó, halász, haltenyésztő, mezőgazdasági technikus vagy patkolókovács is válhat belőled.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a lovász tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
34 621 02
A szakképesítés megnevezése
Lovász
A képzés megkezdésének feltételei
Alapfokú iskolai végzettség
Iskolai előképzettség hiányában a képzés megkezdhető a mezőgazdasági szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítéssel betölthető munkakörök
Lovász
Csikógondozó
Csikós
Istállómester
Lóápoló és gondozó
Lótartó és -tenyésztő
Lótenyésztő
Ménápoló
Ménesi kanca-gondozó
A szakképesítés munkaterületének leírása
Biztosítja a ló szakszerű gondozását, takarmányozását. Kialakítja a ló optimális tartási körülményeit. Elvégzi a tenyésztéssel kapcsolatos gyakorlati feladatokat. Részt vesz a ló napi mozgatási feladatainak ellátásában és alapkiképzésében.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Foglalkoztatás I.
Foglalkoztatás II.
Munkahelyi egészség és biztonság
Lógondozási feladatok
Lótenyésztési feladatok
Lovaglási feladatok I.
Fogathajtási feladatok

Még kérdésem van