Lóápoló és gondozó tanfolyam

Állatszeretetedet a hivatásoddá tennéd? Legyél lóápoló és gondozó!

Az állatok közelsége biológiailag igazoltan megnyugtatja az embert, nem csoda, hogy modern világunkban egyre több időt szeretnénk a természetben tölteni. A kutyák és macskák a városokban is az ember hűséges társai, aki azonban egy kicsit szeretne kiszakadni a mindennapok körforgásából, az a lovakkal is közelebbi barátságot köt. Ehhez persze nem kell tanyára költözni, hiszen az erre a célra létrehozott farmokon is megismerkedhetünk a lovaglás szépségével és a lovak terápiás hatását is megtapasztalhatjuk. Ha türelmes és nyugodt személyiség vagy és a fizikai munkához sem fűződik ellenérzésed, akkor jelentkezz az OKJ-s lóápoló és gondozó tanfolyam következő időpontjára.

Alkalmazottként a legfőbb feladatod a lovak szakszerű gondozásának és takarmányozásának biztosítása lesz, de te alakítod ki az optimális tartási körülményeket, valamint elvégzed a tenyésztéssel kapcsolatos feladatokat és részt veszel a ló napi mozgatásának teendőiben is.
Szakértelmedet latba vetve választod ki a ló igényeihez – korához és feladataihoz – passzoló takarmány fajtákat és összeállítod a helyes adagokat is.

Szakértelemmel a lovakért

Az istálló és környezete rendjének kialakításával gondoskodsz a szabályokban előírt higiéniai körülményekről. A lovak napi ápolása során nagy gondot fordítasz a rövid és hosszú szőrök megtisztítására, az esetleges sebek ellátására, valamint a paták kitiszítására, de az állatok megfelelő gondozásából nem maradhat ki a szemek, az orr és a száj környékének letisztítása sem.

Iskolai végzettség nélkül is megkezdhető
Az egészségügyi alkalmassággal megkezdhető, átlagosan 3 hónap időtartamú tanfolyamon 60 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig szarvasmarha, ló, sertés, juhtartó és tenyésztő, ménápoló, ménesi kanca-gondozó és törzsmén-gondozó munkaköröket tölthetsz be.

Képzési ajánlatok ITT!

A szorgalom kifizetődő

A teljes körű felkészítés során megtanulod, hogyan kell megszervezni és végrehajtani a lovak napi jártatását, melyhez szakszerűen készíted elő az ehhez szükséges eszközöket és szerszámokat. Napi feladataid során ellátod az istálló, a karám és a szérűskert berendezéseinek és felszereléseinek karbantartását, valamint segédkezel a lovak egészségügyi ellátásában is.

Gyakorlott szemed felismeri a lovak legjellegzetesebb betegségeit, a beteg és sérüt állatokat pedig az állatorvos utasításai szerint gondozod, miközben körültekintően ügyelsz a munkavédelmi előrírások betartására. Lóápoló és gondozóként elvégzed a kancák próbáltatását, közreműködsz a tenyésztésben és rutinosan ismered fel a közeledő ellés jeleit, valamint szakszerűen előkészülsz és segítséget nyújtasz a kiscsikó világrahozatalában is.

Legyen célod a folyamatos fejlődés, melyet akár a kapcsolódó szakképesítéssel megszerezhető lovász szakmával is elérhetsz, így komplex tudásodnak köszönhetően mindig szakmád legjobbjai között tartanak majd számon.

Képzési ajánlatok ITT!

Összefoglaló információk a lóápoló és gondozó tanfolyam részleteiről

A részszakképesítés azonosító (OKJ) száma
21 621 01
A részszakképesítés megnevezése
Lóápoló és gondozó
A képzés megkezdésének feltételei
Befejezett iskolai végzettséget nem igényel
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A részszakképesítéssel betölthető munkakörök
Lóápoló és -gondozó
Ménápoló
Ménesi kanca-gondozó
Törzsmén-gondozó
A részszakképesítés munkaterületének leírása
Biztosítja a ló szakszerű gondozását, takarmányozását. Kialakítja a ló optimális tartási körülményeit. Elvégzi a tenyésztéssel kapcsolatos gyakorlati feladatokat. Részt vesz a ló napi mozgatási feladatainak ellátásában.  
A részszakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Lógondozási feladatok
Lótenyésztési feladatok

Még kérdésem van