Savanyító tanfolyam

Az élelmiszeriparban helyezkednél el? Válaszd a savanyító szakmát!

Ahogy növekszik a fogyasztók minőség iránti elvárása, úgy fejlődnek folyamatosan az élelmiszeripar technológiai megoldásai is a zöldségek és gyümölcsök tartósításában, csomagolásában. Az utóbbi időben előtérbe kerültek a környezetkímélő módszerek is, így a frissesség megőrzése mellett folyamatos kutatások gondoskodnak a vevői elégedettségről. Ha szívesen dolgoznál egy fejlődő szektorban, melyre mindig nagy szükség lesz, akkor jelentkezz az OKJ-s savanyító tanfolyam következő időpontjára.

Minden élelmiszerrel kapcsolatos szakma nagy pontosságot, figyelmet és felelősségvállalást kíván, hiszen az előállított termékek minősége, fogyaszthatósága, valamint tartóssága egészségügyi kérdés is egyben.
Savanyítóként szakmai tudásodon kívül elsősorban manuális képességeidre támaszkodhatsz. Legfontosabb feladataid közé tartozik az alapanyagok átvétele és minőségének ellenőrzése, majd ezt követően a szennyeződések – magvak, héjak és növényi szárak – eltávolítása.

Munkád eredménye a kiváló élelmiszer

A gyümölcsök és zöldségek feldolgozása szeleteléssel, aprítással vagy zúzással történhet, szükség esetén pedig előkezeléssel csírátlanítod őket felhasználás előtt. A konzerváláshoz elsősorban fém, üveg vagy alumínium konzerveket használsz, a tökéletes minőség érdekében pedig a folyamat minden egyes lépésénél mintát veszel.

Savanyító szakemberként a legfőbb feladatod a különböző savanyított készítmények technológiai műveleteinek szakszerű, önálló és gazdaságos végrehajtása lesz, miközben gondosan ügyelsz a munka-, tűz-, környezetvédelmi és higiéniai követelmények maradéktalan betartására. Az alapfokú iskolai végzettséggel és egészségügyi alkalmassággal megkezdhető savanyító tanfolyam 70 százalékban a gyakorlati tudnivalókat adja át a diákok számára. A sikeres vizsgatételt követően káposztasavanyító, savanyító, zöldségfeldolgozó, konzervipari nyersanyag feldolgozó és konzervpasztörizáló munkaköröket tölthetsz be.

Képzési ajánlatok ITT!

Kezdj saját vállalkozásba!

A teljes körű képzésnek köszönhetően tisztában leszel a különféle tartósítási módokkal, akár hőkezeléssel, akár mikrobiológiai vagy vegyi úton történik. Az elkészült termékeket fizikai, érzékszervi és kémiai ellenőrzésnek veted alá, hogy csak a legjobb minőségű árú kerülhessen a boltokba.

A megfelelő színvonal fenntartásához elengedhetetlen a technológiai berendezések és gépek folyamatos karbantartása és tisztítása is.
Szakmád űzőjeként az üzem víz- és energia-gazdálkodásának megszervezése is a te feladatod lesz, akárcsak a melléktermékek és hulladékok kezelése és hasznosítása.
A tanfolyam vállalkozás indítására, működtetésére és a termékek értékesítésére is felkészít, így kellő szakmai önbizalommal akár saját vállalkozásba is kezdhetsz.

Tapasztalatodon és tudásodon kívül olyan kellékek segítenek majd a munkában, mint a laboratóriumi vizsgálati eszközök, illetve a tömeg-, a térfogat- és a sűrűségmérés eszközei.
Ha szakmai kihívásnak tekinted a tudásod kibővítését, akkor a kapcsolódó szakképesítés megszerzésével tartósipari szakmunkásként is kipróbálhatod magad.

Képzési ajánlatok ITT!

Összefoglaló információk a gyógyszerkiadó szakasszisztens tanfolyamról

A részszakképesítés azonosító (OKJ) száma
31 541 20
A részszakképesítés megnevezése
Savanyító
A képzés megkezdésének feltételei
Alapfokú iskolai végzettség
Iskolai előképzettség hiányában a képzés megkezdhető az élelmiszeripari szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában.
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A részszakképesítéssel betölthető munkakörök
Káposztasavanyító
Savanyító
Zöldségfeldolgozó
Konzervipari nyersanyag feldolgozó
Konzervpasztörizáló
A részszakképesítés munkaterületének leírása
A savanyító feladata a különböző savanyított készítmények technológiai műveleteinek szakszerű, önálló gazdaságos végrehajtása a munka-, tűz-, környezetvédelmi és higiéniai követelmények maradéktalan betartásával.
A részszakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Savanyúságok készítése
Élelmiszeripari vállalkozások működtetése

Még kérdésem van