Vízműkezelő tanfolyam

Csapatban és önállóan is dolgoznál egy felelősségteljes munkakörben? Vízműkezelőként a lakosságért munkálkodhatsz

Korunk egyik legnagyobb és egyre égetőbb kihívása a tiszta ivóvíz előállítása az emberiség számára. Mivel a környezetszennyezés és a globális felmelegedés tovább gerjeszti ezt a folyamatot, ezért mind nagyobb szükség van olyan elhivatott szakemberek munkájára, akik minden tekintetben a pontosságra törekszenek. Ha nem riaszt el a fizikai munka és a kihívások, akkor jelentkezz az OKJ-s vízműkezelő tanfolyamra.

A tiszta víz nélkülözhetetlen az élethez és a készletek fogyatkozásával növekő igény mutatkozik a modern vízkezelési módszereket iránt, így a hivatás űzőjeként biztos állásra számíthasz, akár állami intézménynél, magáncégnél vagy vállalatnál szeretnél elhelyezkedni.

A szabadban vagy zárt csarnokokban végzett munka egyaránt kihívások elé állíthat, hiszen előbbi esetben az időjárás viszontagságaival, utóbbiban pedig a nyirkos, zajos környezettel kell megbirkóznod, a megfelelő munkavédelmi eszközöket alkalmazva, a biztonsági előírások betartásával.

Munkáddal ezrek kényelmét szolgálhatod

A munkád ugyan nagyfokú önállóságot igényel, feladataid egy részét gyakran a mérnökök jelölik ki, melyeket munkatársaiddal összehangolt csapatmunka keretein belül teljesítesz. A kommunikáció nemcsak ilyenkor lesz kulcsfontosságú, hanem azokban az esetekben is, amikor a labor szakembereivel egyeztetsz vagy az állami egészségügyi szervek képviselőivel és a pótalkatrészeket biztosító beszállítókkal veszed fel a kapcsolatot.

A lakossági ellátás 24 órás szolgálat, így gyakran több műszakos munkarendet kínáló állásokkal találkozhatsz, akár vízmérő beszerelő, karbantartó, csőszerelő, vízmű gépész, vízműhálózat-kezelő, vízműklórozó berendezés kezelője vagy víztisztítótelep kezelője munkakörben helyezkedsz majd el.

Képzési ajánlatok ITT!

Szakmai alázattal a kimagasló munkáért

Az érettségivel és egészségügyi alkalmassággal megkezdhető, átlagosan 6 hónap időtartamú képzésen 60 százalékban gyakorlati tudnivalókat sajátíthatsz el, a sikeres vizsgát követően pedig átfogó tudásra teszel szert a vízkitermelő, víztisztító- és vízművi létesítmények és az ezeket kiszolgáló berendezések működtetéséről, karbantartásáról és javításáról. Precíz hozzáállásodnak köszönhetően minden előírást betartva gondoskodsz az előállított ivóvíz minőségének és mennyiségének megóvásáról, adminisztrációs tevékenységed során pedig munkanaplóba rögzíted a fogyasztásmérők és a tárolók vizszintjének állását.

Vízműkezelő szakemberként a vízhálózatok, gravitációs és nyomás alatti csővezetékek, valamint az átemelő szivattyúk és a közbenső tárolók kezelési, karbantartási és javítási feladatait végzed, de a sűrített levegő előllítására és tárolására szolgáló berendezések és a hozzájuk tartozó csőhálózat üzemeltetése is a felelősségi körödbe tartozik.

Szaktudásod felvértez a magabiztos munkavégzésre, így a fertőtlenítő berendezések kezelése során sem ütközhetsz nehézségekbe, legyen szó a kémiai és fizikai segédanyagok kiméréséről és adagolásáról vagy a hordozható laboratóriumi mérőműszerek és gyorstesztek használatáról.

Akár mechanikus, pneumatikus, robbanómotoros vagy elektromos segédeszközöket alkalmazol, a munka-, baleset-, tűz- és környezetvédelmi szabályokat betartva kell eljárnod, így nemcsak több ezer család napi vízszükségletét biztosíthatod, de a saját és munkatársaid biztonságát is óvhatod ebben a jelentőségteljes hivatásban.

Képzési ajánlatok ITT!

Összefoglaló információk a vízműkezelő tanfolyamról

A részszakképesítés azonosító (OKJ) száma
51 853 05
A részszakképesítés megnevezése
Vízműkezelő
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A részszakképesítéssel betölthető munkakörök
Vízmérő beszerelő, karbantartó, csőszerelő
Vízmű gépész
Vízműhálózat-kezelő
Vízműklórozó berendezés kezelője
Víztisztítótelep kezelője
A részszakképesítés munkaterületének leírása
A vízműkezelő szakismeretének megfelelő tevékenységeket, a kezelési, karbantartási és javítási utasításoknak megfelelően, a hatósági, és a vonatkozó jogszabályi előírások betartásával, az adott közüzem belső szervezeti szabályzatának megfelelő irányítással, önállóan végzi.
A részszakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Vízműkezelő feladatai

Még kérdésem van