Emelőgép ügyintéző tanfolyam

Szeretsz rendszerben gondolkodni és mindened a pontosság? Legyél emelőgép ügyintéző!

Léteznek olyan felelősségteljes szakmák, melyek abban segítenek, hogy a munka mindig akadálytalanul haladjon, az eszközök hibátlanul rendelkezésre álljanak és minden feltétel adott legyen abban is, hogy biztonságosan, balesetmentesen végezhessék feladataikat az alkalmazottak. Az emelőgépekkel végzett munka során fokozott óvatosságra van szükség, melyet lelkiismeretes szakemberek közreműködése segít. Ha úgy érzed, precíz hozzáállásoddal a biztonságot szolgálhatnád, akkor jelentkezz az OKJ-s emelőgép ügyintéző tanfolyam következő időpontjára.

Munkád során a nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezel a tevékenységi területeden működő emelőgépek körében. Legfőbb feladataid közé tartozik, hogy gondoskodj az emelőgépek jogszabályok szerinti működéséről, valamint a nemzetközi szabványokhoz, a gépek dokumentációjához és az üzemeltető belső szabályzathoz való igazodásról.

Megbízhatóság és szakértelem

Tevékenységed fókuszpontjában a személyi sérülésekkel járó balesetek elkerülése szerepel, de rajtad múlik a meghibásodásból és a költségnövelő tényezőkből adódó hatások elkerülése is. Emelőgép ügyéntézőként együttműködsz a munkahelyi vezetőkkel, szakemberekkel, munkavállalókkal, külső szakértőkkel és karbantartókkal is annak érdekében, hogy a kockázati tényezőket minimálisra csökkentsd.

Szakemberként gondoskodsz az emelőgép üzembe helyezéséről, a teherfüggesztő eszközök használatáról, a biztonságos állapot megőrzéséről, az időszakos vizsgálatról és a rendszeres, szakszerű karbantartásról is.
A rendszerben gondolkodásod segít abban, hogy minden géphez fűződő okmányt nyilvántarts, megőrizd az emelőgép naplót, valamint a fődarab, a kötél, a horog és a lánccserék előírás szerinti bizonylatait, tanúsítványait.

Képzési ajánlatok ITT!

Legyél a biztonság kulcsfigurája!

Az érettségivel és egészségügyi alkalmassággal megkezdhető tanfolyamon 60 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig emelőgép ügyintéző munkakört tölthetsz be.
A te szakértelmeden függ, hogy a rendeltetésszerű használat leírása az emelőgép kezelő számára biztosítva legyen, gondoskodsz az előírás szerinti tárolásról, ütemezed az időszakos vizsgálatokat és az eredmények függvényében intézkedsz a javításokról vagy a működés felfüggesztéséről.

Felelősségi körödbe tartozik, hogy az emelőgép kezelője az előírások szerinti képesítéssel rendelkezzen és közvetítsd a munkáltatók és a munkavállalók felé a munkahelyi egészségmegőrzés értékrendszerét.

Precizitásodról nemcsak szakértelmed, hanem a rendelkezésedre álló mérőműszerek és az MSZT online szabványkönyvtár is gondoskodik. Legyél mindig naprakész és biztosítsd a munka zökkenőmentes haladását minden egyes nap.

Képzési ajánlatok ITT!

Összefoglaló információk az emelőgép ügyintéző tanfolyam részleteiről

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
52 582 01
A szakképesítés megnevezése
Emelőgép-ügyintéző
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítéssel betölthető munkakörök
Emelőgép-ügyintéző
A szakképesítés munkaterületének leírása
A nemzetgazdaság valamennyi ágazatában alkalmazható kompetenciákkal rendelkezik az üzemeltető tevékenyégi területén működő emelőgépek körében az üzemeltető munkáltató által ráruházott üzemeltetői feladatok végrehajtásában. Elősegíti a munkahelyi balesetek megelőzését, valamint az emelőgépek váratlan meghibásodásából adódó munkabalesetek, vagy személyi sérüléssel nem, csak anyagi kárral járó kvázibalesetek és termeléskiesések költségnövelő hatásának csökkentését. Gondoskodik, hogy az emelőgépek biztonságos üzemeltetésére vonatkozó jogszabályi előírásokban, a nemzeti szabványokban és az emelőgép dokumentációban, illetve az üzemeltető belső szabályzatában előírtak a megbízatása területén maradéktalanul végrehajtásra kerüljenek.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Gépészeti tűzvédelmi, munkabiztonsági és környezetvédelemi ismeretek
Magasban végzett szerelések
Gépészeti ismeretek emelőgép-ügyintézőknek
Emelőgép üzemviteli sajátossága
Emelőgép-ügyintézői feladatok

Még kérdésem van