Faipari technikus tanfolyam

Foglalkoztatott szakemberként dolgoznál egy kreatív hivatásban? Legyél faipari technikus!

A fa rendkívül hálás alapanyag, hiszen sokoldalúan és rugalmasan alakítható, ráadásul az élet számos területén tesz jó szolgálatot mindennapjaink során. Egy kellemes otthoni környezet szinte elképzelhetetlen a meleg hangulatot árasztó fa bútorok és beépített elemek jelenléte nélkül.
Ha imádod a frissen feldolgozott fa semmihez sem fogható illatát, vonz, hogy új elképzeléseidet a gyakorlatban is megvalósítsd, akkor jelentkezz az OKJ-s faipari technikus képzésre.

Akár fűrészüzem vagy alapanyaggyártó műhely munkatársaként, akár saját vállalkozásodban dolgozol, a jó kommunikáció abban is segítségedre lesz, hogy tökéletesen azonosulj a megrendelő elképzeléseivel, mely az elégedettség egyik lényeges alapköve.
Szakemberként elengedhetetlen lesz számodra, hogy ismerd a fafajták tulajdonságait, így pontosan tudni fogod, hogy a fenyő, a tölgy, a bükk vagy az akác milyen felhasználási móddal érheti el legszebb és legtartósabb formáját.

Hozd ki a legjobbat a fából!

Faipari technikusként jól ismered majd a rönktéri-, fűrészüzemi- és készárutéri technológiákat, valamint a szárítás és gőzölés folyamatait. Tapasztalataid abban is segítenek, hogy kiválaszd a szükséges alapanyagokat és eszközöket, illetve akár új, alternatív megoldásokat is keress a feladatok végrehajtására.
Legyen szó tároló bútorról, asztalról, székről, ágyakról, kárpitozott vagy irodai bútorokról, a tervezéstől a gyártásig minden folyamatot figyelemmel kísérsz majd, a végeredményt pedig minőségellenőrzés keretein belül értékeled.

Az érettségi és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető, átlagosan 4 féléves tanfolyamon 60 százalékban az elméleti tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgát követően pedig fa- és bútoripari technikus, fafeldolgozó technikus vagy bútoripari technikus munkakörökben helyezkedhetsz el.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Sokrétű tudással a szakmai sikerekért

Munkádban nemcsak szakmai ismereteidre, de számos professzionális eszközre is támaszkodsz, így: a számítógépek, a látványtervező szoftverek, a mérőeszközök, a ragasztástechnológia és a felületkezelés eszközei, a szerszámélezés gépei és a CNC megmunkáló gépek is nélkülözhetetlenek lesznek számodra.

Hatásköröd kiterjed az épületasztalos-ipari termékek gyártására is, így az ajtók, ablakok, a beépített bútorok, a lépcsők is korlátok, valamint a padlók és a parketták is a irányításod mellett nyerik el végső formájukat. Mivel a faipari technikus külföldön is a keresett szakmák közé tartozik, Europass igénylését követően az Unió országaiban is vállalhatsz munkát. Ehhez elengedhetetlen, hogy a szakmádhoz fűződő idegen nyelvi szakkifejezésekkel tisztában legyél és önszorgalomból folyamatosan gyarapítsd szókincsedet.

A siker rajtad múlik, vágj bele!
Ha kreativitásod sokrétű tudás megszerzésére sarkall, akkor a kapcsolódó szakképesítések elvégzése után asztalos vagy kárpitos is lehetsz.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a faipari technikus tanfolyamról

A szakképesítés azonosító (OKJ) száma
54 543 01
A szakképesítés megnevezése
Faipari technikus
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítés betölthető munkakörök
Fa- és bútoripari technikus
Fafeldolgozó technikus
Bútoripari technikus
A szakképesítés munkaterületének leírása
A faipari technikus ismeri a biztonságos munkavégzéshez kapcsolódó általános- és a faipari ágazatra vonatkozó előírásokat, szabályokat, és azok összefüggéseit. Képes a biztonságos munkavégzéshez szükséges előírások megértésére, és a gyakorlatban való felhasználására. Döntési helyzetekben figyelembe veszi a biztonságos munkavégzésre vonatkozó előírásokat, szabályokat, és azok összefüggéseit. Felelősséget vállal a munkavégzéshez szükséges előírások, szabályok betartásáért, és a rábízott munkaterületen dolgozóknál annak betartatásáért.
A szakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Biztonságos munkavégzés
Faipari alapanyagok
Bútoripari termékek
Épületasztalos-ipari termékek
Foglalkoztatás I (érettségire épülő képzések esetén)
Foglalkoztatás II

Még kérdésem van