PLC programozó tanfolyam

Piacképes szakmát szeretnél rövid időn belül? Legyél PLC programozó!

Ipar és automatizálás nélkül ma már elképzelhetetlen lenne az életünk. Ahhoz, hogy ezek a háttérfolyamatok zökkenőmentesen működhessenek olyan technológiákra és elhivatott szakemberek munkájára van szükség, akik fáradságot nem kímélve tesznek azért, hogy a rendszerek egyre fejlettebbek legyenek. Nem is gondolnánk, hogy egy egyszerű közlekedési lámpa, egy vidámparkos szerkezet működése vagy akár a reggeli narancslénk előállítása mögött milyen összehangolt folyamatok zajlanak. Ha érdekel az informatika, jó a problémamegoldó képességed, valamint a figyelem és a gyakorlatias gondolkodás terén sem küzdesz kihívásokkal, akkor jelentkezz PLC programozó tanfolyam következő időpontjára!

Szakmád űzőjeként komplex gyártósorok vagy szerszámgépek működtetését segíted elő, gyakran az egyes egységek szabályozása és összehangolása révén, amit korábban csak bonyolult logikai hálózatokkal és mechanikus rendszerekkel tudtak megoldani. A sok apró alkatrészt, az összetett hibakeresési folyamatokat és módosítást a kompakt PLC rendszerek váltották fel.

Összetett rendszerekkel az egyszerű megoldásokért

A PLC – vagyis a programozható logikai vezérlő – az ipari szabályozástechnikában, a villamos, vagy villamosan működtetett folyamatok irányításában használt berendezés, olyan irányító és vezérlőfunkciókat ellátó egység, amely csavarok és vezetékek csatlakoztatásával bonyolult gépek és gyártósorok automatizálási rendszerének működését szabályozza különféle programokkal.

A PLC vezérlőegység közepes bonyolultságú munkafolyamatokat irányít, mely már egy folyamatvezérlő számítógép teljesítményével vetekszik. A szabványosított rendszerek kompakt felépítése az üzembiztos működést, a könnyű variálhatóságot és az egyszerű kivitelezést segíti.

Mivel a felelősség egyetlen hiba okán is a programozó vállán nyugszik, ezért a munkafolyamat minden esetben koncentrált figyelmet és kitartást igényel.

Az érettségi és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető, átlagosan 8 hónap időtartamú tanfolyamon 70 százalékban a gyakorlati tudnivalókat sajátíthatod el, a sikeres vizsgatételt követően pedig PLC programozó munkakört tölthetsz be.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Dolgozz itthon vagy akár külföldön!

Szakemberként a legfőbb feladatod lesz, hogy a PLC programozó berendezésekhez, folyamatokhoz és technológiákhoz PLC programokat írj, módosíts, valamint bevond a PLC-t a hibakeresés folyamatába és dokumentáld tevékenységedet. Az általad készített programnak meg kell felelnie a szakmai, a biztonságtechnikai és a munkavédelmi követelményeknek is, akár szöveges, akár grafikus rendszerről van szó.

Ezzel a szakmával olyan tudást szerezhetsz, mely az ipari fejlesztés összes szférájában nagyon keresett és akár egyedül vagy csapatban is dolgozhatsz általa.
Ha a PLC programozó szakmát választod, nemcsak egy keresett és jól fizető hivatásod lesz, de az informatikai és műszaki érdeklődésed is remek táptalajt kaphat, hiszen a PLC rendszereket az univerzális használat, az egyszerű és gyors programozhatóság és az összetett feladatok könnyű megvalósíthatósága jellemzi, miközben a program módosítása távolról, akár működés közben is kivitelezhető.

Amennyiben tovább bővítenéd szakmai tudásodat, akkor a kapcsolódó szakképesítés megszerzését követően automatikai technikus is válhat belőled. Ha pedig külföldön is próbára tennéd rátermettségedet, akkor az Europass bizonyítvány megszerzése után erre is lehetőséged nyílik.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a PLC programozó tanfolyamról

A részszakképesítés azonosító (OKJ) száma
51 523 01
A részszakképesítés megnevezése
PLC programozó
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A részszakképesítéssel betölthető munkakörök
PLC programozó
A részszakképesítés munkaterületének leírása
A PLC programozó berendezésekhez, folyamatokhoz, technológiákhoz PLC programot ír, módosít, bevonja a PLC-t a hibakeresés folyamatába és dokumentálja tevékenységét. Az általa készített programnak meg kell felelni  a szakmai, biztonságtechnikai és a munkavédelmi követelményeknek.
A részszakképesítés megszerzésének szakmai követelményei
Informatikai és műszaki alapok
Ipari folyamatok irányítása PLC-vel

Még kérdésem van