foglalkozásegészségügyi szakápoló tanfolyam

Szeretsz emberekkel dolgozni? Legyél foglalkozásegészségügyi szakápoló!

Az természetes, hogy ha betegek vagyunk, akkor elmegyünk a háziorvosunkhoz, aki szükség esetén további kivizsgálásra szakorvoshoz küld. Bizonyos foglalkozások esetén azonban folyamatos és rendszeres egészségügyi felügyeletre van szükség ahhoz, hogy a munkavállalók megőrizhessék testi és mentális épségüket. A megterhelő fizikai munkát végzők például fokozottan hajlamosak az ízületi betegségekre, a zajos környezet pedig nemcsak a hallást, de a pszichét is befolyásolja. Ha szaktudásoddal hozzájárulnál, hogy a hivatásukat űzők minél tovább egészségesek maradhassanak, akkor jelentkezz az OKJ-s foglalkozásegészségügyi szakápoló tanfolyam következő kurzusára!

Tevékenységedet szakellátó helyen, munkahigiénés vagy foglalkozás-egészségügyi szervnél végzed, melynek az egészség megőrzési és fejlesztési, a preventív, valamint a klinikai feladatok ellátása is részét képezi.

Sokrétű tudással az emberekért

Szakemberként egy összeszokott csapat tagja leszel és nemcsak orvosi utasításra, hanem önállóan is elvégzed feladataidat. A munkaegészségügyi teendők teljesítésén túl adminisztratív, kommunikációs és adatszolgáltató tevékenységet is végzel, de felismered a foglalkozási betegségeket, részt veszel a kezelésükben és észleled a munkavégzésből vagy a munkakörülményekből származó egészségkárosító tényezőket is.

Az érettségi és egészségügyi alkalmasság birtokában megkezdhető foglalkozásegészségügyi szakápoló tanfolyam 50-50 százalákban tartalmazza az elméleti és gyakorlati tudnivalókat.

A sikeres vizsgatételt követően ápoló és szakápoló munkaköröket tölthetsz be. Munkád során figyelemmel kíséred a foglalkozás-egészségügyet érintő jogszabályok változásait, közreműködsz az alkalmassági vizsgálatok elvégzésében és a szakorvossal együttműködve felméred a munkavállalók egészségi állapotát. A teljes körű felkészítésnek köszönhetően gyakorlatot szerzel a műszeres és rutin laboratóriumi vizsgálatok elvégzésében, így nem okoz gondot az EKG-vizsgálat, a hallásvizsgálat vagy a látásélesség, a színlátás és a légzésfunkció ellenőrzése.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Élen az egészségmegőrzésben

Szakértelmednek nemcsak a krónikus betegségek gondozásában van szerepe, de a higiénés és fertőtlenítő eljárások alkalmazásával a fertőző betegségek terjedését is megakadályozhatod. A Te feladatod lesz, hogy felhívd a figyelmet a munkabiztonsági, járványügyi, élelmiszerbiztonsági és kémiai biztonsági szabályok betartására, valamint tájékoztatást adj a munkvédelmi eszközök helyes használatáról.

Hatásköröd kiterjed arra is, hogy a fiatalkorúak, a várandós nők, a szoptatós anyák, az időskorúak, az idült betegek, a megváltozott munkaképességűek és a fogyatékkal élők egészségi állapotának felmérésében közreműködj.

Feladatkörödbe a védőoltások beadásában való közreműködés, az elsősegélynyújtás, a sürgősségi orvosi ellátás és a rehabilitációban való részvétel is bele tartozik. Tudásod folyamatos frissítésével előnyös pozícióba kerülhetsz az álláspiacon, ha pedig még ennél is többet szeretnél, a kapcsolódó szakképesítés megszerzésével egészségügyi gyakorlatvezető is lehetsz.

Képzési ajánlatok ITT!

 

Összefoglaló információk a foglalkozásegészségügyi szakápoló tanfolyamról

A szakképesítés–ráépülés azonosító (OKJ) száma
55 723 06
A szakképesítés–ráépülés megnevezése
Foglalkozásegészségügyi szakápoló
A képzés megkezdésének feltételei
Érettségi végzettség
Szakmai előképzettség: 55 723 01 Ápoló szakképesítés
Egészségügyi alkalmassági követelmények
A szakképesítés–ráépüléssel betölthető munkakörök
Foglalkozás–egészségügyi szakápoló
A szakképesítés–ráépülés munkaterületének leírása
A foglalkozás–egészségügyi szakápoló részt vesz a foglalkozás–egészségügy preventív, klinikai, egészség–megőrzési és egészségfejlesztési feladataiban. Tevékenységét foglalkozás–egészségügyi alapszolgálatnál, szakellátó helyen, vagy munkahigiénés és foglalkozás–egészségügyi szervnél végzi. Részt vesz a foglalkozási betegségek felismerésében, kezelésében, a munkavégzésből, munkakörnyezetből származó egészségkárosító kóroki tényezők észlelésében, munkahelyek munkaegészségügyi feladatainak ellátásában, adminisztrációs, kommunikációs, adatszolgáltató tevékenységben.
A szakképesítés–ráépülés megszerzésének szakmai követelményei
Foglalkozás–egészségügyi szakápolás

Még kérdésem van